21 Ocak, 2014

2014 ün ilk yazısı "öylesine"

Çok uzun zamandır blog yazamayışımın herhangi bir varoluşsal bir karmaşadan kaynaklanmadığını itiraf etmeliyim öncelikle. Tamamen tercih ve kafa yoğunluğu... Önceliklerimin listesi öylesine uzadı ki bir türlü blog yazmaya sıra gelmedi. Sakinleşip kafa toplayıp da iki cümle yazıp ard arda yerleştiremedim ne yazık ki.
Şimdi farkettim de öenmli bir sorunsala parmak basmışım, uzun zamandır blog yazamıyorsam bu kendi kendime de dahil pek konuşmadığım da anlamına gelir bu da yaklaşık iki aya tekabül ediyor. ??? İki aylık bir suskunluk hiç de bence bir şey değil.
Yayınlamadığım ama yazdığım 5 blog taslağını bakıyorum da gerçekten düşünmeye vaktim yokmuş.
Yaşlanıyorum dediğimde lütfen bana kızmayın artık, önceden bir çok şeyi bir arada yapabiliyor ve yorgun da hissetmiyordum, arada isyan ediyordum o kadar. Şimdi... Tarife edemediğim hiç atlatamadığım bir yorgunluk :) Eğlenceli sıkıntısız hayat vesselam, oturup düşünmeye vakit yok, sadece yap! Tüketmeye yönelik tuhaf bir hayat...
Çok yoğun bir dönem geçiriyorum bu sefer, projeler, ödevler, sunumlar, tez her fırsatta her boşluğa sıkıştırdığım seyahatler. Mesela şu an Türkiye'deyim. Kasımın son haftası 5 günlüğüne Heidelberg'e gittim (yazdığım blog yazılarımı en kısa zamanda düzenleyip yayınlamayı planlıyorum), aralığın 3. haftası Eindhoven a gittim Christmas tatilini geçirmek için Berile, 10 günlük bu gezimde Hollanda'nın Güneyini gezme fırsatı buldum yılbaşı ödevler vs hayli yoğun ve keyifli geçti. Ocağın 2. haftası da kalkıp Türkiye'ye geldim, sadece 15 gün için ve yoğun ve dağınık bir kafayla, çünkü gelmeseydim eminim yaza kadar vakit ayarlayamayacaktım.
Velhasılı 2014 yılının ilk yazısının böyle yüzeysel ve içeriksiz olması benden başka kimsenin suçu değil :) hayatı da suçlamıyorum bu sefer :) yazdığım tez de dahil yaptığım her şeyden öylesine keyif alıyorum ki varsın blog da yazmamayım diyorum. Yakında daha iyi olacak herşey, bundan eminim :)
hayat boktan olduğu kadar sıradan ve STANDARD :) ve ne yazık ki ben bütün bunlara alışıyorum

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder